INSTRUKCJA krok po kroku

1. Zalogować się na konto szkoły "kangurowe": https://www.kangur-mat.pl/szkola.php

2. Na koncie "kangurowym" nauczyciel ma dostępne:
- swój login i hasło do platformy dzwonek.pl
- instrukcję dla opiekuna szkolnego,
- listę loginów i haseł dla uczniów do platformy dzwonek.pl
- instrukcje dla ucznia

3. Przypisać (w swoich notatkach) do loginów uczniów zgłoszonych do konkursów i rozesłać tym uczniom indywidualnie przypisane loginy i hasła Może w tym celu skorzystać z pomocy innych nauczycieli matematyki lub wychowawców.

4. Zalogować się na platformie dzwonek.pl, zaakceptować regulamin i przypisać loginy uczniów do odpowiednich konkursów według instrukcji. 

Każdego ucznia przypisujemy do dwóch konkursów w jego kategorii, próbnego i właściwego. Skrót poniżej.

A. Po zalogowaniu i wybraniu zakładki "Konkursy" widać listę wszystkich konkursów od żaczka do Studenta zarówno próbne o nazwach np: Konkurs próbny - Kangur Maluch - Sesja 14:15 jak i właściwe: Kangur 2020 - Maluch - Sesja 16:45
B. Przy konkursach, które są przypisane do danej szkoły jest ikonka "i" oraz login nauczyciela (np. Kangur_XRGS). Zawsze jest ich 12 (6 kategorii próbnych i 6 kategorii  właściwych). Wybieramy tylko te kategorie, które nas interesują. Oczywiście jeśli szkoła nie ma uczniów z danej kategorii, nie przypisuje do niej uczniów.
C. Przy konkursie, do którego chcemy przypisać ucznia kliknąć: "Zarządzaj" --> "Zarządzaj członkami".
D. Na dole strony w sekcji "Zbiorowe dodawanie uczestników konkursu" przy opcji "Członkowie szkoły nie przypisani do klas" wybrać "Rozwiń"
E. Wybrać odpowiedni login, zaznaczyć ptaszkiem z prawej strony i wcisnąć przycisk na dole strony "Dodaj".
F. Po przypisaniu do danego konkursu np. Żaczek, należy ponowni wrócić do zakładki "Konkursy", wybrać inna kategorię, np. Konkurs próbny - Kangur Żaczek i przypisać uczniów.

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.