REGULAMIN KONKURSU O TYTUŁ

MISTRZA MATEMATYKI 2018

uczniów klas trzecich gimnazjum w Katowicach


Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 21 w Katowicach. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest mgr Aurelia Tomaszewska. Celem konkursu jest zdobycie jak największej wiedzy z zakresu matematyki w gimnazjum oraz jej poszerzenie i usystematyzowanie, a także jak najlepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego.

1. Przebieg konkursuData

Opis

I etap

do dnia

31 stycznia 2018 r.

Forma i sposób przeprowadzenia ustalany jest na poziomie danej szkoły.

II etap

15 lutego 2018 r.

60 min – testowe zadania zamknięte + zadania na dowodzenie..

Uczniowie rozwiązują zadania pod nadzorem komisji szkolnej.

FINAŁ miejski

marzec 2018 r.

Na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w trakcie obchodów „Święta Pi” wg formuły „1 z 10”

 

2. I etap organizuje szkoła macierzysta. Formę i sposób przeprowadzenia ustalają nauczyciele danej szkoły. Do II etapu szkoła kwalifikuje uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali największą liczbę punktów. Liczba uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu nie powinna być większa niż liczba klas trzecich w danej szkole.   
Zgłoszenie imienne zakwalifikowanych uczniów szkoła przesyła w wersji elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , do 31 stycznia 2018 r.

3.  II etap odbywa się w szkołach macierzystych. Zainteresowane szkoły otrzymają zadania drogą mailową. Prace uczniów szkoła przesyła pocztą na adres:Szkoła Podstawowa nr 35 (Aurelia Tomaszewska), 40-710 Katowice, ul. Zielonogórska 23. Do finału komisja konkursowa kwalifikuje nie mniej niż 10 uczniów z najwyższą liczbą zdobytych punktów.

4. Finał konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Matematyki w trakcie obchodów „Święta Pi” wg formuły „1 z 10” Spośród finalistów zostanie wyłoniony mistrz i dwóch wicemistrzów matematyki dla miasta Katowic.

Komisja konkursowa: przewodnicząca Aurelia Tomaszewska oraz nauczyciele katowickich gimnazjów.

 

Finał Konkursu MISTRZ MATEMATYKI 2017


Uczniowie zakwalifikowani do finału:

Lp
Nazwisko i imię
1
Bartusek Michał
2
Brożek Kamil
3 Deja Mikołaj
4
Gwóźdź Kamil
5
Kałamucki Witold
6
Kuś Jan
7
Lis Rafał
8
Loska Rafał
9
Piłat Dorota
10
Poczwardowski Artur
11
Wąsacz Mikołaj
12
Wąż Mateusz


Finał odbędzie się wg formuły „1 z 10” w na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w trakcie obchodów „Święta Liczby Pi”.


 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.