1. Przebieg konkursuData

Opis

I etap

do dnia

31 stycznia 2019 r.

Forma i sposób przeprowadzenia ustalany jest na poziomie danej szkoły.

II etap

7 lutego 2019 r.

45 min – testowe zadania zamknięte + zadania na dowodzenie

Uczniowie rozwiązują zadania pod nadzorem komisji szkolnej.

FINAŁ miejski

marzec 2019 r.

Przeprowadzony zostanie na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w trakcie obchodów „Święta Pi” wg formuły „1 z 10”

 

2. I etap organizuje szkoła macierzysta. Formę i sposób przeprowadzenia ustalają nauczyciele danej szkoły. Do II etapu szkoła kwalifikuje uczniów, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali największą liczbę punktów. Liczba uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu nie powinna być większa niż liczba klas trzecich w danej szkole.   
Zgłoszenie imienne zakwalifikowanych uczniów szkoła przesyła w wersji elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , do 31 stycznia 2019 r.

3.  II etap odbywa się w szkołach macierzystych. Zainteresowane szkoły otrzymają zadania drogą mailową w przeddzień konkursu. Prace uczniów szkoła przesyła pocztą na adres:Szkoła Podstawowa nr 35 (Aurelia Tomaszewska), 40-710 Katowice, ul. Zielonogórska 23. Do finału komisja konkursowa kwalifikuje nie mniej niż 10 uczniów z najwyższą liczbą zdobytych punktów.

4. Finał konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Matematyki w trakcie obchodów „Święta Pi” wg formuły „1 z 10” Spośród finalistów zostanie wyłoniony mistrz i dwóch wicemistrzów matematyki dla miasta Katowic.

Komisja konkursowa: przewodnicząca Aurelia Tomaszewska oraz nauczyciele katowickich szkół.

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.